פגיעת תלמידים

אסף לפלר משרד עורך דין ונוטריון
עורך דין לתאונות תלמידים - יעוץ וליווי משפטי

תלמידים רבים נפגעים פעמים רבות, הן בשטח ביה"ס בזמן הלימודים, הן בפעיליות מחוץ לביה"ס כגון טיול, יום גיבוש וכיוצ"ב, ולעיתים בשעות אחה"צ בעת משחק עם חברים.

כל תלמיד מגיל 3 ועד 18 מבוטח בפוליסה קולקטיבית של משרד החינוך, אשר נקראת "פוליסת תאונות אישיות", בפוליסה זו מבוטחים התלמידים 24 שעות ביממה, דהיינו גם אם תלמיד נפגע בשעות אחר הצהריים ללא שום קשר למסגרת ביה"ס הוא זכאי לקבל פיצוי בהתאם לתנאי הפוליסה.

יובהר כי בפוליסה זו מבוטח מי שרשום ולומד הלכה למעשה במוסד חינוך הנתון לפיקוח המדינה. יש לציין כי פגיעה כתוצאה מתאונת דרכים מוחרגת בפוליסה.

כאשר תלמיד נפגע במהלך יום לימודים או בפעילות של ביה"ס מחוץ לכותלי ביה"ס כגון טיול, יום ספורט וכדומה, קיימת גם עילת תביעה בגין רשלנות כנגד ביה"ס ולעיתים גורמים נוספים וזאתמעבר לתביעה בגין פוליסת תאונות אישיות.

כמובן שבתביעת הנזיקין על התובע נטל ההוכחה כי הייתה רשלנות מצד ביה"ס, וכי קיים קשר סיבתי בין הפגיעה לבין הנזק ממנו סובל, וכן כל מקרה ייבחן לגופו.

רכיבי הנזק בתביעת הנזיקין כזו יהיו בדומה לאלה המפורטים בפרק הדן בתאונות דרכים (כאב וסבל, הוצאות כלליות, הוצאות רפואיות, הוצאות והפסדים של ההורים, אבדן כשר השתכרות בעתיד), ללא המגבלות המתייחסות לתאונות דרכים.

צרו עמנו קשר

שם:*
Please type your full name.

כתובת מייל:*
Invalid email address.

מס׳ טלפון:*
Invalid email address.

הודעה:*
Invalid Input

פרטי המשרד

ב.ס.ר סיטי, מגדל I קומה 18 
דרך יצחק רבין 2, פתח תקווה
ת.ד 11103 פתח תקווה 4934829
כניסה לחניון
מרחוב תוצרת הארץ 3 פתח תקווה

03-6090983
03-6090984

assaf@lefler.co.il

 

 

 

מפת הגעה

חדשות

לתיאום פגישת ייעוץ ללא תשלום התקשרו עכשיו 03-6090983 צרו קשר